فرق دریل شارژی با پیچ ‌گوشتی شارژی

فرق دریل شارژی با پیچ ‌گوشتی شارژی

پیچ ‌گوشتی‌ها ابزار بسیار ساده‌ دستی یا برقی هستند که با کمک آن‌ها می‌توانید بست‌ها و پیچ‌ها را باز و بسته کنید. نوع شارژی پیچ‌گوشتی‌ها همین کار آسان را بیش از پیش راحت‌تر کرده است. زیرا به‌جای چرخاندن دستی پیچ می‌توانید با فشار یک دکمه خیلی سریع‌تر از قبل، پیچ‌ها را محکم ببندید و یا به‌راحتی بازشان کنید. شما باوجود داشتن یک پیچ‌ گوشتی شارژی می‌توانید مانند یک فرد حرفه‌ای انواع کارهای تعمیراتی یا نصب قفسه‌ها را انجام دهید.

دریل‌ ها نیز امکان انواع سوراخ‌کاری بر روی هر نوع سطحی از هر جنسی را به ما می‌دهند اما ازآنجایی‌که این دو ابزار خیلی شبیه هم هستند و در خیلی از موارد دریل‌ها حتی کار پیچ‌ گوشتی را نیز انجام می‌دهند؛ انتخاب میان آنها کمی دشوار است.

بنابراین ما در این مقاله سعی کرده‌ایم فرق دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی را توضیح دهیم و با بیان معایب و مزایایشان مقایسه‌ای از آن‌ها به عمل‌آوریم. اگر برای خرید هر کدام از این ابزارها به مشاوره نیاز دارید؛ همین امروز با ایران ابزار تماس بگیرید.

جهت ارتباط با مشاوران ایران ابزار ، با شماره های زیر تماس بگیرید.

  034-32231583
 09304237196

آیا پیچ ‌گوشتی برقی همان دریل است؟

آیا پیچ ‌گوشتی برقی همان دریل استدر جواب باید بگوییم پیچ ‌گوشتی برقی و شارژی با دریل برقی یکسان نیست اما دقیقا فرق دریل شارژی با پیچ ‌گوشتی شارژی در چیست؟ پیچ ‌گوشتی ‌های شارژی سبک‌تر و کوچک‌تر از دریل‌های شارژی هستند و فقط برای حرکت دادن و باز و بسته کردن انواع پیچ‌ ها مناسب می‌باشند؛ درحالی‌که دریل‌ها سنگین‌تر و قوی‌ترند.

البته این دو علی رغم شباهت ظاهری، عملکردشان متفاوت است. درواقع مقایسه این دو باهم شاید کار درستی نباشد زیرا از لحاظ میزان توان نیز متفاوت هستند. درواقع میزان توان یا همان نیرو و گشتاوری که برای سوراخ کردن سطوح سفت‌ و سخت نیاز است مسلماً بسیار بیشتر از نیروی لازم برای باز و بسته کردن پیچ‌ها است؛ بنابراین می‌توان گفت تفاوت اصلی دریل شارژی با پیچ ‌گوشتی شارژی در توان و نیروی دستگاه می‌باشد.

شما می‌توانید بسته به نیاز خود بهترین دریل یا پیچ گوشتی شارژی را از وب سایت ایران ابزار خریداری کنید.

دریل شارژی چیست (ویژگی دریل شارژی +کاربرد )

فرق دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی چیست؟

قابلیت دریل شارژی فقط به وارد کردن نیروی گشتاور چرخشی به سطح مورد نظر محدود نیست؛ بلکه می‌تواند نیرو و ضربات چکشی نیز وارد نماید. بنابراین دریل شارژی علاوه بر حرکت دادن، شل و سفت کردن و باز و بسته نمودن پیچ‌ها، برای ایجاد حفره و سوراخ بر روی هر سطح بتنی، سیمانی، سنگی و چوبی نیز مناسب است.

برای بررسی دیگر فرق دریل شارژی با پیچ‌ گوشتی شارژی باید گفت که گیربکس پیچ ‌گوشتی شارژی معمولاً تک سرعته بوده و ترک متری دارد که توسط آن گشتاور با نوع پیچ، تنظیم و هماهنگ می‌شود اما گیربکس دریل شارژی دو سرعته است و می‌توان دستگاه را بر روی یکی از حالت‌های سرعتی یا قدرتی آن قرارداد و از طریق حلقه‌ تنظیم گشتاور، میزان گشتاور آن را نیز تنظیم نمود.

دریل‌های شارژی موتور قدرتمندی دارند و به خاطر دارا بودن ویژگی کنترل تنظیم سرعت مته، از سرعت و قدرت بالایی برای سوراخ‌کاری‌های سطوح سخت و سفت برخوردار هستند. همچنین در عین حال از سرعت پایین آنها می‌توان برای باز و بسته کردن پیچ و بست ها استفاده کرد. بنابراین شما با خرید دریل شارژی شاید در ابتدا هزینه‌ بیشتری متقبل شوید ولی درازای آن صاحب دستگاهی می‌شوید که هر دو کار را برای‎تان انجام می‌دهد.فرق دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی چیست

در این جدول مهم‌ترین تفاوت‌های دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی مقایسه شده است:

پارامترهادریل شارژیپیچ گوشتی شارژی
توان موتورزیادمتوسط
اندازهبزرگکوچک
کاراییپیچ کاری و سوراخ کاریباز و بسته کردن پیچ و مهره
ساختاردارای گیربکس دو سرعتهدارای گیربکس تک سرعته
قیمتدر انواع مختلف متفاوت استدر انواع مختلف متفاوت است

مزایای پیچ‌گوشتی شارژی:

اگر این سوال برای شما پیش آمده که باوجود دریل‌های شارژی که می‌تواند هر دو کار را برای ما انجام دهد؛ چه نیازی به پیچ گوشتی شارژی داریم؟ باید بدانید که دریل‌های برقی چه سیمی و چه بی‌سیم؛ ابزار سنگینی هستند و موتور قوی و مکانیزم چکشی آن‌ها باعث شده تا به وزنشان افزوده شود. درنتیجه استفاده از دریل فقط برای باز و بسته کردن پیچ کار چندان معقولی نبوده ولی می‌شود گه گاهی برای این کار هم از آن ها استفاده کرد.

 برای خرید انواع دریل شارژی با بهترین قیمت کلیک نمایید .

در بررسی فرق دریل شارژی با پیچ ‌گوشتی شارژی در ادامه به ویژگی‌ها، مزیت‌ها و مختصر معایب پیچ‌ گوشتی شارژی می‌پردازیم:مزایای پیچ‌گوشتی شارژی

  • پیچ ‌گوشتی شارژی ابزار کوچک‌تری است که می‌توانید در فضاهای تنگ با دسترسی سخت از آن استفاده کنید.
  • پیچ‌ گوشتی‌های برقی نسبت به دریل‌ها، گشتاور کمتری دارند و این مزیت باعث می‌شود به سطح کار آسیب کمتری وارد شود.
  • این دستگاه برای باز و بسته کردن دقیق و تمیز پیچ‌های ظریف و جداسازی انواع لوازم و وسایل بسیار مناسب است.
  • وزن کم، سایز کوچک و نداشتن سیم برق مزاحم، باعث شده حمل آن در هر مکانی آسان تر باشد.
  • به خاطر سرعت بالای این پیچ‌ گوشتی‌ها به‌طور چشمگیری در وقت شما صرفه‌جویی شده و می‌توانید در مدت‌زمان کمتری کارهای خود را انجام دهید.
  • وجود گشتاورسنج در اکثر پیچ ‌گوشتی‌های شارژی مانند یک کلاچ عمل کرده، به‌گونه‌ای که موقع بستن پیچ فقط مقدار مشخصی نیرو وارد می‌کند و از بریدگی و یا هرز شدگی پیچ در اثر وارد شدن نیروی بیش‌ازحد جلوگیری می‌نماید.
  • هزینه کیت پیچ ‌گوشتی شارژی که شامل پیچ‌ گوشتی شارژی، باتری، شارژر و بیت می‌شود، نسبت به دریل کمتر است. بنابراین اگر نیازی به سوراخ‌کاری‌های دائم و سنگین ندارید و فقط داشتن وسیله‌ای برای باز و بسته کردن پیچ‌ها برای شما کافی است؛ پیچ ‌گوشتی شارژی مناسب تر و به صرفه‌تر می‌باشد.

معایب پیچ گوشتی شارژی:

  • ازآنجایی که پیچ گوشتی‌های شارژی در مقایسه با دریل ها گشتاور و نیروی کمتری دارند برای سوراخ کردن دیوار و سطوح سخت کارایی نخواهند داشت.
  • پیچ گوشتی‌های شارژی نسبت به نوع برقی خود تقریباً از قدرت کمتری برخوردار هستند.

برای خرید و قیمت انواع پیچ گوشتی برقی و شارژی کلیک نمایید .

بهترین انتخاب برای شما کدام است؟

اکنون‌که فرق دریل شارژی با پیچ ‌گوشتی شارژی را متوجه شدید؛ هنگام خرید می‌توانید انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. خرید مناسب باید بر اساس نیاز شما به میزان کارایی و قدرت دستگاه انجام شود؛ با این وجود صنعتگران و کارگاه های حرفهای معمولا به هر دو ابزار پیچ‌گوشتی شارژی و دریل شارژی نیاز دارند.معایب پیچ گوشتی شارژی

بهترین مارک دریل {پرفروش ترین مارک دریل 1402 } 

هنگام انتخاب هر مدل دستگاه، به گشتاور، سرعت، قابلیت چکشی، طرح و توان دستگاه توجه کرده و به یاد داشته باشید که هرکدام از این عوامل بر روی قیمت نهایی دریل و یا پیچ گوشتی برقی تأثیر می‌گذارد.

قیمت پیچ‌گوشتی شارژی در انواع مختلف باکیفیت و مدل‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. شما می توانید بهترین مارک پیچ گوشتی برقی را با قیمت مناسب از وب سایت ایران ابزار خریداری کنید و به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

034-32231583
 09304237196

سوالات متداول:

1-آیا قیمت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی با هم متفاوت می باشد ؟

یکی دیگر از تفاوت های مهم دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی، تفاوت قیمت بین این دو است. همانطور که قبلا ذکر شد، این دو دستگاه در طرح ها، برندها و ظرفیت های متفاوتی عرضه می شوند. دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی قیمت های متفاوتی دارد. همچنین در برخی موارد ممکن است ویژگی های جدیدی به این ابزارها اضافه شود که بر قیمت محصول نیز تاثیر می گذارد.

2-آیا دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی از نظر شکل و اندازه با هم متفاوت هستند ؟

پیچ گوشتی شارژی کوچکتر و وزن کمتری از دریل شارژی دارد. دست زدن به این محصول به دلیل طراحی راحت و وزن سبک، فشار زیادی به دست کاربر وارد نمی کند. شما می توانید این محصول را به دو صورت تفنگی و مستقیم خریداری نمایید. تنها تفاوت این دو در ظاهر آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب کنید که کدام فیلد نمایش داده شود. می توانید با کشیدن فیلدها را به دلخواه مرتب کنید.
  • مشخصات اصلی